OLD AND UGLY FORUM

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
OLD AND UGLY FORUM


Pentru moşi şi babe.
Aici, nu au permisiunea de a ramine ca useri, decit cei in care am incredere


2 participanți

    Salvati animalul de companie de la o soarta rusinoasa

    myname
    myname
    Admin


    masculin
    Numarul mesajelor : 17
    Varsta : 63
    Localizare : Bucureşti - Dep-t.of IF.
    Personalized field :
    Data de inscriere : 20/01/2009

    Salvati animalul de companie de la o soarta rusinoasa Empty Salvati animalul de companie de la o soarta rusinoasa

    Mesaj Scris de myname Mar Feb 03, 2009 12:01 pm

    myname
    myname
    Admin


    masculin
    Numarul mesajelor : 17
    Varsta : 63
    Localizare : Bucureşti - Dep-t.of IF.
    Personalized field :
    Data de inscriere : 20/01/2009

    Salvati animalul de companie de la o soarta rusinoasa Empty Re: Salvati animalul de companie de la o soarta rusinoasa

    Mesaj Scris de myname Joi Feb 05, 2009 12:13 am

    Au aparut reactiile !
    Alaturati-va si voi, spuneti-va opinia , pro sau contra acestei hotariri.

    Puteti citi reactiile in locul mai sus dat de mine.

    Odata intrat in pagina respectiva, apasati in stinga , pe butonul Toate proiectele, vezi imaginea :


    Salvati animalul de companie de la o soarta rusinoasa Fara_n27


    Apoi navigati in pagina 2 , 3 , sau 4, unde veti da peste acest proiect de hotarire, sub numele :

    Proiectul de hotărâre privind deţinerea şi controlul reproducţiei câinilor şi pisicilor în Municipiul Bucureşti


    Spuneti-va pozitia.
    Nu conteaza de unde sunteti.
    Intr-o zi poate aparea si la voi in oras un cretin care sa ceara asa ceva.
    verryberry
    verryberry


    feminin
    Numarul mesajelor : 103
    Varsta : 53
    Localizare : Pinzele Albe
    Personalized field :
    Data de inscriere : 31/01/2009

    Salvati animalul de companie de la o soarta rusinoasa Empty Re: Salvati animalul de companie de la o soarta rusinoasa

    Mesaj Scris de verryberry Lun Feb 09, 2009 5:39 am

    Asa cu am scris si pe siteul Primariei Bucuresti si pe cel al stirilor Protv, aceasta decizie mi se pare un cretinism specific romanesc. Ar trebui cautata o alta metoda pentru responsabilizarea detinatorilor de caini si pisici, nu prin maltratarea patrupedelor. Cred ca legea este stupida si poate fi contestata. Animalul de companie este proprietatea stapanului sau. Cu ce drept se impune sa fie castrat impotriva vointei stapinului si sa fie dotat cu un cip in jurul caruia este posibil se se formeze tesut cancerigen? Care este motivul? Prin asta se doreste oare exterminarea animalelor de pe fata pamantului? Chiar nu mai au alte griji edilii nostri? Cu oamenii strazii care se imperecheaza pe unde apuca si dau nastere la atitia monstri de ce nu fac nimic?
    Am vorbit cu prietenii si cunoscutii mei care detin animale de companie si au fost de acord cu mine. Chiar au intrat pe siteul Primariei Bucuresti si au scris citeva mesaje. Sper din tot sufletul ca noi, iubitorii si detinatorii de animale de companie sa avem cistig de cauza.

    Continut sponsorizat


    Salvati animalul de companie de la o soarta rusinoasa Empty Re: Salvati animalul de companie de la o soarta rusinoasa

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Apr 28, 2024 8:26 pm